December 2025/Januari 2026: Food-Pairing Menu
Kom lekker aanschuiven en proef mee! We hebben speciale theeën voor de feestdagen, van warme, kruidige smaken tot zoete en verrassende combinaties. Het is ook het perfecte moment om vragen te stellen en samen te ontdekken welke thee jij het lekkerst vindt.
Kun je niet in het weekend? Geen probleem! Op dinsdag, woensdag of donderdag, als Marella of Meyrem er zijn, ben je ook welkom. Loop gewoon even binnen, we praten graag even over thee en geven tips zodat jouw thuis-theemoment extra gezellig wordt.
In december draait het bij ons om de warme en feestelijke smaken van de winter. Denk aan kruidige melanges, chocoladetonen en thee die echt bij deze tijd van het jaar hoort. Kom langs, proef mee en geniet van een gezellig kopje in deze drukke maand!
- 6 december – Kerstsfeer - Zwarte thee/Rooibos thee – met amandelspijs
Deze kerstthee is lekker warm en vol van smaak. Hij combineert zwarte thee en rooibos, waardoor hij stevig en zacht tegelijk is. Toegevoegd zijn kaneel, dadel, stukjes sinaasappelschil en bloesems van sinaasappel en saffloer. Een klein beetje natuurlijk aroma maakt het helemaal af.
De combinatie van kruiden en zoete tonen maakt dit een fijne thee voor de feestdagen. Perfect om even rustig van te genieten, of om samen te drinken met iemand anders.
Kom langs en proef zelf hoe goed deze thee smaakt. Het is een fijne manier om even een moment voor jezelf te pakken, of iemand anders een gezellig kopje aan te bieden.
- 13 december – Orange Cream - Rooibosthee + Orange Cookies - Zwarte Thee – met kaashapjes en saucijzen hapjes
Orange Cream
Deze kerstthee is heerlijk om in december te drinken. De basis is rooibos van goede kwaliteit, met daarbij koriander, kardemom en kruidnagel voor een warme, kruidige smaak. Sinaasappel en een klein beetje crème maken de thee zacht en rond.
Het is een fijne thee voor een rustig moment voor jezelf, of om samen met iemand te drinken. Kom gerust langs en proef zelf hoe goed deze combinatie smaakt – een lekker kopje dat echt bij de winter hoort.
Orange Cookies
Deze zwarte thee is er eentje om even rustig voor te gaan zitten. De blend is kruidig en zacht tegelijk: je proeft kaneelstukjes, koriander, kardemom, kruidnagel en een klein beetje fruitige peper, afgewisseld met stukjes zoete appel. Het geheel krijgt nog een extra touch door de geur van sinaasappel en een hint van room, waardoor de thee lekker rond en aangenaam is.
Het fijne aan deze thee is dat hij voor veel momenten past. Natuurlijk tijdens de feestdagen, maar ook gewoon op een rustige middag thuis, als je zin hebt in iets warms en gezelligs. Een kopje van deze blend geeft net dat beetje extra sfeer bij een boek, een gesprek of gewoon even een momentje voor jezelf.
Kom gerust langs en proef zelf hoe deze kerstthee smaakt. Je kunt er een rustig moment mee pakken, of iemand anders verrassen met een lekker kopje. Het is een fijne manier om even te genieten van de winter en de feestdagen op je eigen tempo.
- 20 december – Holy Night - Groene Thee – met chocolade kerstklokjes
Deze kerstthee is fijn om even bij stil te staan. Zodra je het inschenkt, zie je de amandel strooisel en de kleine rode pepertjes mooi in het kopje liggen. Het geeft de thee een feestelijk uiterlijk, maar het belangrijkste is natuurlijk de smaak. Die is zacht, rond en een beetje zoet, precies goed voor de wintermaanden.
Het is een thee die je makkelijk kunt drinken op een rustige middag, terwijl je een boek leest of gewoon even bijkomt. Maar hij is ook leuk om samen van te genieten tijdens een gezellig moment met iemand anders. Je merkt meteen dat het zo’n kopje is dat een beetje extra warmte geeft, zonder dat het te zwaar wordt.
Kom gerust langs en proef zelf hoe deze blend smaakt. Een fijne manier om een kort moment voor jezelf te pakken, of iemand anders te verrassen met een lekker kopje tijdens de feestdagen.
- (zondag extra open) 21 december – Merry Cranberry - Vruchtenthee – met chocolade
Deze cranberrythee past helemaal bij de herfst en de feestdagen die eraan komen. Heldere rode cranberrystukjes, kaneelstokjes en steranijs geven een lekkere fruitige en kruidige smaak. Voeg er een klein scheutje advocaat bij als je wilt, of drink hem gewoon zoals hij is – lekker warm en gezellig.
Kom langs en proef zelf hoe deze blend smaakt. Het is een fijne thee voor een rustig moment voor jezelf, maar ook leuk om samen van te genieten. Misschien ontdek je wel jouw nieuwe favoriete winterthee, perfect voor de donkere avonden of een klein momentje bij de open haard.
- 27 december – Chai Classic - Kruidenthee – met cashewnoten
Deze kruidenthee is perfect voor een rustig moment voor jezelf of om samen van te genieten. Hij heeft een levendige, pittige smaak die je meteen een warm gevoel geeft. De kruiden blijven lang hangen, dus je kunt er echt van nagenieten terwijl je een boek leest, naar muziek luistert of gewoon even bijkomt van de dag.
Het fijne aan deze thee is dat hij zowel verwarmend als ontspannend is. Het is niet te zwaar, maar wel vol genoeg om je een paar minuten helemaal in het moment te laten zijn. Ideaal voor de herfst- en winterdagen, als het buiten koud is en je binnen iets warms wilt drinken.
Kom gerust langs en proef hem zelf. Het is een kopje dat laat zien hoe veelzijdig kruidenthee kan zijn – een klein momentje warmte dat je even helemaal voor jezelf hebt, of een gezellige manier om samen iets lekkers te drinken.
- 3 januari – Champagne Thee - Groene en Witte Thee + Soolong T-VINO Enjoy Jasmin Sparkling 0.0% VOL – met
Champagne Thee
Deze Champagne Thee komt qua smaak dicht in de buurt van een glas champagne, maar dan zonder alcohol. Een fijne mix van groene en witte thee vormt de basis, met frisse tonen van citroengras, verbena en citroenmirte. Voor een vrolijk accent zorgen rode bessen, frambozen, rode rozenbloesem en zonnebloemblaadjes. Het resultaat is een licht, fruitig en feestelijk kopje dat bijna sprankelt.
Het is een leuke thee om te proeven tijdens een rustig moment voor jezelf, of samen met iemand anders. Ideaal als alternatief voor een glas bubbels, of gewoon als iets bijzonders op een doordeweekse dag.
Soolong T-VINO Enjoy Jasmin Sparkling 0.0% VOL
Een sprankelende jasmijnwijn zonder alcohol. De basis is echte witte wijn waar de alcohol uit is gehaald, daarna gecombineerd met groene jasmijnthee. Dat geeft de wijn een mooie, zachte smaak met frisse bloemige tonen en een subtiele zoetheid.
Het fijne is dat je geniet van een feestelijke, volwassen smaak zonder alcohol, en bovendien bevat hij tot wel 70% minder calorieën dan gewone witte wijn. Perfect om te proeven tijdens onze proeverij, een momentje voor jezelf of om samen met anderen van te genieten.
Bij Villa Servies draait het bij thee drinken om meer dan alleen een kopje inschenken. Het gaat om samen proeven, nieuwe smaken ontdekken en leuke combinaties uit te proberen. Soms past alles perfect bij elkaar, soms geeft iets juist een verrassend contrast – en dat maakt het leuk.
Geen enkele proeverij is hetzelfde. Elke keer proef je iets nieuws, kom je iets onverwachts tegen en ontdek je kleine details in de thee die je eerder misschien nog niet had opgemerkt. Het zijn die momenten en ontdekkingen die een theesessie zo gezellig en bijzonder maken.
Speciale openingstijden – december 2025 & januari 2026
🎄 December 2025
- 🟢 1 dec (ma) – EXTRA open 12:00 – 17:00
- 🟢 5 dec (vr) – Open tot 17:00
- 🟢 8 dec (ma) – EXTRA open 12:00 – 17:00
- 🟢 15 dec (ma) – EXTRA open 12:00 – 17:00
- 🟢 21 dec (zo) – Koopzondag 12:00 – 17:00 (lekker shoppen op zondag!)
- 🟢 22 dec (ma) – EXTRA open 12:00 – 17:00
- 🟢 24 dec (wo) – Open tot 17:00 / Glühwein thee met iets lekkers ☕
- 🔴 25 dec (do) – GESLOTEN (tijd voor gezellig thuis!)
- 🔴 26 dec (vr) – GESLOTEN
- 🟢 27 dec (za) – Open tot 17:00 (laatste dag van 2025 – nog snel even langs!)
🎆 29 dec – 1 jan 2026 – 🔴 GESLOTEN (tijd voor vakantie en oliebollen 😄)
🗓️ Januari 2026
- 🟢 2 jan (vr) – Open 10:00 – 17:00 (eerste shopdag van het nieuwe jaar!)
- 🟢 Vanaf 3 jan – reguliere openingstijden